Ohledně Samsungu Galaxy S21 FE se toho v posledních týdnech namluvilo opravdu docela hodně. Celkem dlouho to navíc vypadalo, že firma tento projekt z mnoha důvodů zrušila úplně. Ostatně krize s dodávkami čipů stále nevesele pokračuje a právě to byl jeden z hlavních zádrhelů. Nakonec se ale začíná blýskat na lepší časy, protože Galaxy S21 FE definitivně pohřben nebyl. Obvykle velmi dobře informované zdroje totiž hovoří jako o hotové věci ohledně jeho vydání v lednovém termínu. Tedy lednu příštího roku, aby bylo jasno… Jde sice o pořádný odklad, ale ten jim fandové asi rádi odpustí.

Galaxy S21 FE totiž patří k velmi očekávaným kouskům a odlehčená levnější verze high-end řady S21 má určitě co nabídnout. Analytici jako Jon Prosser a Max Weinbach dnes zveřejnili konkrétní datum představení telefonu, které by mělo proběhnout 11. ledna 2022. Původně se plánoval telefon na letošní září, ale okolnosti tomu evidentně nepřály. Tříměsíční posun vydání je v dnešním mobilním světě poměrně masivní, ale konkurence na tom s největší pravděpodobností nebude o mnoho lépe. Takže jen doufejme, že se vše sfoukne dle plánu a bude zahrnovat už i globální představovačku.

Jediným drobným kamenem úrazu by při podobném posunu mohla být případná kanibalizace vlastního produktu. Na leden byla totiž původně naplánována i zbrusu nová high-end řada Galaxy S22. Takže pouštět na trh telefon spojený jak názvem, tak i výbavou, s minulou generací nezavání nijak extrémním úspěchem. Zdání ale může klamat, protože S21 FE bude bodovat výrazně nižší cenou, než jakou ukáží novinky. Nemluvě o tom, že se s velkou pravděpodobností dočkáme odložení i představení řady Galaxy S22….