Fanoušci Googlu už netrpělivě podupávají za dveřmí, protože už jen za pár dnů by měla být představena nová řada telefonů Pixel 6. Ta bude mimo jiné i premiérou pro zbrusu nový čipset vlastní provenience. V Googlu se totiž po dlouhých letech spolupráce rozhodli dát vale Snapdragonům od Qualcommu. Jejich nový čipset Tensor (údajně) vyvíjený ve spolupráci se Samsungem zatím na papíře vypadá velmi zajímavě a i první benchmarky jsou poměrně nadějné. I když jde stále v podstatě jen o pusté odhady a spekulace. Protože pořádným testem pro veřejnost ještě neprošly.

Qualcomm také evidentně ztrátu velkého zákazníka nese poměrně nerudně. Dodávky pro Google sice v absolutních číslech nebyly až tak obrovské, ale šlo i o známku jisté prestiže. Svoji nelibost pak prezentovali i na oficiálním Twitterovém účtu. Sice Google přímo nejmenovali, ale větu „Rozhodli jsme se udělat vlastní mobilní čipset namísto Snapdragon“ jim určitě připsali. A pro jistotu ji doprovodili i zástupem rudých vlajek. Těch je konkrétně 21 a internet se momentálně baví odhalováním možných skrytých významů. Nebo prostě jen nějakému šikulovi ujela při psaní tweetu ruka…

Samotná rudá vlaječka pak obvykle označuje potenciální nebezpečí nebo varování. I když samozřejmě není jasné, zda to v Qualcommu mysleli právě až takto negativně. Největší konspirační teoretici samozřejmě za vším hledají skryté varování ohledně nějakého zásadního problému čipsetu Tensor, ale osobně bych to nebral tak žhavě. Spíš jde jen o rýpnutí do nově narozené konkurence. Navíc nikdo dopředu nevylučuje použití Snapdragonů pro některé nižší řady Pixelů v budoucnu. Ale všichni asi budeme za pár dní zvědavi, jak si Google Tensor povede v testech.