Společnost Xiaomi v polovině minulého měsíce představila nové telefony Xiaomi 11T a 11T Pro. Oba stroje se zatím prodávají jen na některých evropských trzích a čínský trh zůstává tak trochu stranou. Výrobce ale nenechá své čínské fanoušky na holičkách a podle posledních informací to vypadá, že se už brzy dostane i na ně. Ovšem má to malý háček. Proslýchá se, že pro čínský trh výrobce telefon Xiaomi 11T mírně vylepší a přejmenuje na Redmi K40s.

Informace o tom, že se Xiaomi 11T na čínském trhu objeví jako Redmi K40s přichází, jak jinak, od čínských tipařů. Ti navíc tvrdí i to, že čínská představovačka proběhne už brzy. Telefon totiž sbírá potřebné certifikace a mezi ně patří i prověrka u čínské agentury 3C. Zde telefon prošel certifikací s kódovým označením 20191116C a z výpisu plyne, že na trh půjde s až 120 W nabíječkou. To je tedy to mírné vylepšení, protože Xiaomi 11T podporuje „jen“ 67 W nabíjení. Ovšem 120 W nabíjení podporuje model Xiaomi 11T Pro.

Jaké specifikace bychom mohli u modelu Redmi K40s očekávat? Kromě již zmíněného super rychlého nabíjení je to 6,67 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále je to procesor Dimensity 1200, baterie s kapacitou 5000 mAh, trojitý fotoaparát se snímači 108 MPix, 8 MPix a 5 MPix a přední 16 MPix kamera. Proslýchá se, že tento model výrobce vybaví i stereo reproduktory Harman Kardon, jaké má i globální Xiaomi 11T Pro. Další zajímavou informací je i to, že Xiaomi údajně chystá i třetí telefon Redmi K40, který bude parametry spadat mezi modely K40s a K40 Pro Plus a prý dostane procesor Snapdragon 870.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.