Virtuální realita nám už dávno přestala klepat na dveře a vstoupila do našich domovů. I když jde stále jen o takovou malou zdvořilostní návštěvu. Její rozmach totiž stále nenaplnil předchozí obří očekávání a pravděpodobně ani dlouho nenaplní. Ale i tak už máme slušnou řádku velmi dobrých VR headsetů, které jsou navíc i cenově dostupné. Modely jako třeba kusy řady Oculus Quest jsou navíc samostatné a nepotřebují ani výkonný počítač k připojení. Právě takovým zcela samostatným kouskem je i nový VR headset HTC Vive Flow, který na první pohled vypadá jako přerostlé brýle.

This slideshow requires JavaScript.

A jde o velmi zajímavý model s pokročilými funkcemi a výbavou. S váhou pouhých 189 g je headset velmi lehký, ale k jeho napájení potřebujete externí zdroj. K tomu účelu se prodává i externí bateriový balíček. HTC Vive Flow nabídne dvojice 2.1-palcových LCD displejů s rozlišením 1600×1600 pixelů na každé oko, obnovovací frekvencí 75 Hz a úhlem záběru 100°. Vestavěná dvojice kamerek snímá v šesti osách okolí a dokonce ani nepotřebujete pohybový ovladač, vystačíte si jen s telefonem. Ani o výkon není nouze s procesorem Qualcomm XR1, 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti.

This slideshow requires JavaScript.

Zkrátka a jednoduše jde o parádní přenosný VR headset, který je s cenou 499 dolarů i poměrně levný. Jen si HTC neodpustili velmi vtipný a lehce zahanbující přešlap. Bystrozrakým šikulům na internetu totiž neuniklo, že v podstatě veškeré promo fotografie k headsetu jsou čirý photoshop. Jejich základem jsou snímky z databanky Shuttershock a samotný headset byl pak na hlavy lidí na fotografiích přidán digitálně. Navíc se dokonce i nahrazovaly další detaily, třeba mísu s popcornem nahradil telefon. Ostatně posuďte sami… Má to HTC zapotřebí ?