I v tomto měsíci je pro nás připraveno poměrně dost novinek z oblasti mobilních technologií. A jde především o telefony. Některé z nich už mají svou premiéru za sebou a některé na své představení teprve čekají. Právě takovým je i chystaný model iQOO Z5x, které před pár dny prošel certifikací Tenaa. To samozřejmě svádělo k dohadům, že je jeho uvedení na dohled. Tipaři spekulovali, že se tak stane ještě do konce tohoto měsíce.

Nyní termín představení potvrdila na čínském Weibo i značka iQOO. Ze zveřejněné upoutávky plyne, že iQOO Z5x se na čínský trh dostane 20. října/októbra. A kromě termínu představení můžeme z teaseru vyčíst i to, jaký má telefon design. Na snímku je zadní panel telefonu vyveden v atraktivní oranžové barvě. V obdélníkovém modulu hlavního fotoaparátu jsou dva snímače a LED blesk. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení se čtečkou otisků prstů. Z toho, co je vidět z čelního panelu dedukujeme, že kolem displeje jsou velmi úzké rámečky.

Kromě toho je na čínské síti k vidění i další teaser, který upozorňuje na kapacitu baterie, která má 5000 mAh. Dále můžeme zjistit, že iQOO Z5x půjde na trh kromě oranžové barvy i v barvě grafitové a na spodní hraně najdeme USB-C port, mřížku reproduktoru a 3,5 mm audio jack. A k tomu můžeme přidat i parametry, které zveřejnila Tenaa. Jde o 6,58 palcový LCD displej s rozlišením 2400×1080 pixelů, procesor Dimensity 900 a 44 W nabíjení. A když už jsme dnes jednou zmínili hlavní fotoaparát, musíme dodat, že jej tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamera má 8 MPix. Operačním systémem je Android 11.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.