Včerejšek byl doslova nabitý představovačkami nových telefonů a své polínko do ohně přiložila i společnost Samsung. Přesně tak, jak před pár dny avizovala, představila na čínském trhu luxusní skládací telefon Galaxy W22. Podtitul „luxusní“ mu dává především jeho cena, která je v Číně vyšroubovaná na 16999 jüanů, což je zhruba 2639 dolarů. Nu a v přepočtu na české koruny se dostáváme k závratné částce 57916 Kč. Je to opravdu hromada peněz, takže předpokládáme, že vás zajímá, co za ně dostanete.

Design a displej

Telefon Samsung Galaxy W22 má stejný design jako nedávno představený skládací Galaxy Z Fold 3 a dokonce má i podobné specifikace. U vzhledu se na chvíli zdržíme, protože zde designéři skloubili černou a zlatou barvu a celek působí velmi prémiově. Tělo telefonu je černé, sklopné závěsy jsou zlaté a zlaté prvky najdeme i na panelu pod hlavním fotoaparátem.

Ovšem vnitřní Dynamic AMOLED displej je stejný jako u Galaxy Z Fold 3. Má úhlopříčku 7,6 palce a rozlišení 2208×1768 pixelů. Adaptivní obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz a jemnost obrazovky je 374 ppi. Pod displejem je uložena i kamera. Sekundární displej je také stejný jako u Galaxy Z Fold 3. Má 6,2 palce a rozlišení 2260×832 pixelů při jemnosti 387 ppi a i zde najedeme adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz. Obrazovku chrání sklo Gorilla Glass Victus.

Další parametry

Telefon pohání procesor Snapdragon 888. Do prodeje jde jen jedna paměťová konfigurace, a to 16 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4400 mAh a podporu 25 W kabelového nabíjení, 10 W bezdrátového nabíjení a 4,5 W reverzního bezdrátového nabíjení. Výrobce přidal i podporu stylusu S Pen, odolnost podle certifikace IPX8 a stereo reproduktory s Dolby Atmos. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, Sub6, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax (2,4/5GHz), Bluetooth 5.2 LE, GPS, GLONASS, USB-C 3.2 a NFC. Snímač otisků leží na hraně telefonu.

Hlavní fotoaparát je stejný jako u Galaxy Z Fold 3 a tvoří jej tři snímače s rozlišením 12 MPix. Najdeme zde podporu PDAF, OIS, 2× optického zoomu a až 10× digitálního zoomu. Modul fotoaparátu kryje sklo Gorilla Glass DX. Přední kamera má 10 MPix a fotoaparát pod displejem má rozlišení 4 MPix. Tento drahý luxusní kousek se již v Číně prodává a na globální trhy se nedostane.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.