Řada „K“ je v nabídce Redmi určena jako ta nejvyšší a momentálně tak fandové netrpělivě očekávají její nejnovější generaci. Ta by měla teoreticky dorazit už brzy, maximálně někdy hned na začátku příštího roku. Ale optimisté samozřejmě doufají v dřívější termín ještě do konce letoška. A Redmi K50 už je také terčem široké škály spekulací a zaručených informací, ke kterým si dnes můžeme zařadit i jedny z prvních renderů samotného telefonu. Ty pochází z dílny šikuly HoilNDI a za jejich pravdivost rozhodně nedáme ruku do ohně. Klidně se totiž může jednat jen o fanouškovskou interpretaci dostupných informací o telefonu.

Pokud by se ale tyto rendery potvrdily, tak bude Redmi K50 pořádný fešák. Panel displeje vypadá se zcela minimálními rámečky a designový „průstřel“ selfie kamerky je drobný a schovaný v levém horním rohu. Mnohem zajímavější je pak zadní strana telefonu, které dominuje masivní kruhový modul pro senzory fotoaparátu. V něm máme možnost vidět do trojúhelníku uspořádanou trojici senzorů spolu s LED bleskem. Upřímně mi právě design foto modulu připomíná spíše designové prvky jiných výrobců, ale třeba se Redmi inspirovali a K50 tak bude opravdu vypadat. Kdo ví.

Každopádně by řada telefonů Redmi K50 měla zahrnovat hned trojici modelů. Kromě toho základního dostaneme ještě K50 Pro a K50 Pro+. Odlišnosti mezi jednotlivými variantami by měly teoreticky být zejména v použitých fotoaparátech a rychlosti nabíjení. Maximem by pak mělo být 120W nabíjení a 100 Mpx hlavní senzor fotoaparátu. Společný by ale (minimálně vyšším modelům) měl být procesor Snapdragon 898 a hodně se čeká také od nové E5 AMOLED panelu od Samsungu.