Zvěsti o ohebném telefonu od čínského giganta OPPO už jsou poměrně vousaté, protože první se datují až do hlubin roku 2019. Loni nám pak firma na veletrzích předvedla impozantní koncept rolovacího telefonu, ale ani ten se zatím nijak nekonal. Ale podle všeho není vstup na pole ohebných telefonů zcela u ledu a měli bychom se prý dočkat ještě do konce roku. Alespoň si to myslí skvělý informovaný „leakster“ Digital Chat Station, který k dobru přidává i některé konkrétní specifikace chystaného ohebného telefonu. Takže co od něj prý můžeme očekávat ?

Pro začátek design a řešení konstrukce velmi podobné Huawei Mate X2. Hlavní OLED displej by pak měl mít v rozloženém stavu údajně mezi 7.8 a 8-palci. Má jít o panel od BOE s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Selfie kamerka bude 32 Mpx, ale zatím není jasné, zda se schová do „průstřelu“, nebo už přímo pod panel displeje. Přece jen se toto řešení stále většině výrobců nepodařilo uspokojivě vyřešit a jde tak častěji o raritní kuriozity. Ale třeba právě OPPO přijde s dalším průlomem a zařadí s k těm úspěšnějším kolegům, jako jsou Xiaomi nebo Samsung.

Ani foto-vybavení OPPO X Fold by nemělo být k zahození. Tedy pokud se tak telefon bude jmenovat, protože jde stále jen o spekulaci právě ohledně jeho názvu. Jako hlavní senzor má být použit v poslední době velmi oblíbený 50 Mpx Sony IMX766, který doplní dva nebo tři další doprovodné senzory. Takže určitě ultra-wide, makro a možná ještě něco extra. Čtečka otisků prstů má být na boku telefonu a vše poběží na ColorOS 12 naroubovaném na Android 11. To právě naznačuje vydání ještě letos, protože OPPO už vyhlásili Android 12 pro veškeré telefony v příštím roce. No tak uvidíme.