Korejský Samsung sice v celkových číslech není konkurencí v křemíkové válce s giganty typu Qualcommu nebo Mediateku, ale kvalitní čipsety určitě designovat umí. Jejich Exynos byl vždy velmi solidní volbou, i když třeba občas kulhal při porovnání spotřeby nebo grafického výkonu. Zejména to druhé už ale nebude platit dlouhou, protože spolupráce s AMD by měla Samsung vystřelit na samotnou špičku. A současná neveselá situace na trhu s čipy asi také hraje svoji roli, takže firma prý plánuje výrazně navýšit počet telefonů využívajících právě čipsety z vlastní stáje.

V současnosti činí podíl Exynosů v telefonech Samsungu pouhých zhruba 20 %. Většinou v high-end segmentu, ale najdou se i nějaké ty kousky pro střední třídu. Nárůst je znatelný už poslední dva roky, protože v roce 2019 to bylo pouhých 10 %. Příští rok bychom se ale měli dočkat razantního řezu a skoku, protože Samsung chce údajně zvýšit tento podíl až na 50 nebo 60 %. To asi nebude zrovna příjemná zpráva pro Qualcomm nebo Mediatek. Korejský gigant totiž patří k jedněm z největších odběratelů jejich produktů na trhu vůbec. Ale samostatnost a spoléhání na vlastní zdroje jsou logickými volbami.

Samsung už údajně adekvátně naplánoval rozšíření výroby a připravil i potřebné kapacity továren. A nepůjde jen o čipsety samotné, protože prý také vážně uvažují o zvednutí produkce telefonů. Navíc poměrně zásadní, protože hovoří o nějakých 50 až 60 milionech kusů navíc na zhruba 320 milionu kusů. Evidentně se jim velmi daří s ohebnými telefony, které asi kompenzují lehce slabší prodeje vlajkové řady „S“. Nabízí se také možnost prodeje čipů Exynos konkurenčním výrobcům, protože zatím šlo jen o velmi výjimečné případy s Meizu nebo Vivo.