Značka Honor je už nějakou dobu nezávislá na Huawei a snaží se dostat na výsluní zajmu svých fanoušků. Nutno říci, že na čínském trhu se jí to bezezbytku daří. Svůj velký podíl na tom jistě má v červnu/júni představená řada Honor 50. Telefony se staly určitým mezníkem v historii značky a proto je výrobce chystá i na cestu na globální trhy.

Na začátku měsíce Honor potvrdil i konkrétní termín, kdy se řada Honor 50 dostane do Evropy. Prezentace proběhne 26. října/ októbra ve Velké Británii. Následně se prodeje rozběhnou i v dalších zemích Evropy, a to včetně České republiky a Slovenska. To je jistě dobrá zpráva, ale potenciální evropští kupci mají stále obavy, že globální verze telefonů Honor 50 budou bez podpory GMS, tedy bez aplikací a služeb Google. A důvod k obavám je poměrně jasný.

Zřejmě proto vydala značka Honor na svém oficiálním twitterovém účtu krátké oznámení. V něm tvrdí, že se jí podařilo už v rané fázi příprav řady Honor 50 navázat spolupráci s řadou dodavatelských partnerů, což zaručuje podporu služeb a aplikací Google. Proto tedy v Evropě můžeme počítat s plnou verzí systému Android. Globální prodeje tímto teoreticky ohroženy nejsou, ale jistě pro mnohé bude důležité, jak Honor nastaví ceny. I v rámci nich se už na síti objevily určité odhady. Za paměťovou verzi s 6/128 GB modelu Honor 50 prý zaplatíme 499 euro (12662 Kč) a verze s 8/256 GB údajně přijde na 599 euro (15120 Kč).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.