Čínský Honor pomalu roztáčí kola své mašinérie na plné obrátky a začíná chrlit nové telefony s rychlostí podobnou té v „Huawei“ minulosti. Dnes jsme se dočkali oficiálního příchodu výborné řady Honor 50 na globální trhy, ale to by do konce roku ještě nemělo být zdaleka všechno. Podle všeho se dočkají milovníci přerostlých „plácaček“, protože známý „leakster“ Digital Chat Station tipuje brzký příchod modelu Honor X30 Max. Ten určitě naplní poptávku po pořádně masivních telefonech, protože má údajně mít obří 7-palcový displej. Malý tablet pro vaši kapsu se vším všudy.

Podle všeho bychom se dokonce měli dočkat Honor X30 Max v řádu týdnů, protože se prý ukáže ještě před největším čínským prodejním svátkem Double Eleven. Tedy v překladu do lidské řeči někdy do 11. listopadu. Kromě 7-palcového displeje má údajně telefon dostat do vínku procesor Mediatek Dimensity 1100 a nadprůměrnou 6000 mAh kapacitu baterie. Ta se sice má nabíjet jen 22.5W nabíječkou, ale to ještě není tak hrozné. Spekuluje se také o trojitém hlavním fotoaparátu se 64 Mpx + 2 Mpx makro + 2 Mpx hloubka pole senzory. Takže taková slušná střední třída s odpovídajícími parametry.

Stále samozřejmě zbývá odhalit některé zásadní specifikace telefonu, ale to asi pro cílovou skupinu nebude tím hlavním. Lehkým negativem je pravděpodobné použití IPS panelu, i když naděje na AMOLED ještě zcela neumřela. Honor X30 Max už se mihnul i v čínské certifikaci CCC, tedy alespoň podle čínských odborníků. Ti vyčetli jeho produktové označení KKG-AN70 a dále tak potvrzují jeho brzký příchod. Cenu a regionální dostupnost samozřejmě neznáme, ale Honor se obecně snaží mít skoro všechny své produkty mít k dispozici i globálně.