Společnost Oppo mám letos po kapkách dávkuje telefony z řady K9. Na jaře debutoval standardní model K9, na konci září/septembra se objevil model K9 Pro a nyní to vypadá, že do party co nevidět přibude i model Oppo K9s. Telefon už má za sebou potřebné certifikace 3C a Tenaa, takže v Číně už nic nebrání jeho prodeji.

Kdy přesně výrobce telefon Oppo K9s představí sice zatím nevíme, ale na čínském Weibo už nyní koluj jeho hlavní parametry a také pár renderovaných obrázků. Těmi dnes začneme. Chystaný telefon má velmi podobný design jako model K9 Pro, a to včetně hlavního fotoaparátu. Ovšem se stejnými parametry můžeme počítat jen stěží. Oppo totiž použilo méně výkonný procesor a AMOLED displej vyměnilo za LCD obrazovku. Takže se pojďme podívat, co o parametrech říká výpis Tenaa a také tipaři.

Oppo K9s má 6,59 palcový LCD displej s rozlišením 2412×1080 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Snímač otisků proto leží na hraně telefonu v napájecím tlačítku. Procesor Dimensity 1200 vystřídal Snapdragon 778G s údajně s 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podle certifikace 3C podporuje rychlé nabíjení s výkonem 30 W. Přední kamera má 16 MPix a hlavní trojitý fotoaparát dostal 64 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Na trh půjde černá, šedá a růžová barevná varianta, ceny zatím tipaři neodhadují.