Herní průmysl nám v posledních letech nabobtnal opravdu do obřích rozměrů a zisky už dávno překonaly ten filmový. Velký podíl na tom má samozřejmě i dostupnost mobilního hraní, které je díky výkonu moderních mobilních telefonů dostupné opravdu každému. Pro serióznější hráče však ale stále zůstává je oddychovou zábavou pro kratší časové úseky. To opravdové mobilní hraní tak obstarají samostatné přenosné herní konzole, kde největší úspěchy v poslední době sklízí Nintento Switch. A jeho úspěch inspiruje i další, protože přenosnou herní konzoli možná chystá už i Apple…

Ostatně nebyl by to první pokus jablečného giganta o fušování do herního průmyslu. Už v letech 1996-1997 se pokusili dobýt svět s konzolí Apple Bandai Pippin běžící na derivátu platformy Macintosh. Jednalo se o naprostý propadák, který se běžně řadí do seznamu nejhorších technologických pokusů v historii. Celkem se prodalo jen kolem 40 tisíc kusů a vše se velmi rychle pohřbilo a zapomnělo. O více než 20 let později tak možná Apple zkusí druhý pokus, tentokrát s přenosným kouskem. Jablečné platformy si sice s hraním nikdo moc nespojuje, ale třeba se zadaří.

Podle dostupných informací Apple plánuje nabídnout mnohem vyšší výkon než má Nintendo Switch a spíše se přiblížit výkonu Playstation 5. To se jednodušeji řekne než učiní, takže bych ani v případě úspěšné produkce gadgetu byl spíše skeptický. Navíc konkurence bude v této oblasti už brzy mnohem tvrdší, protože se po vánocích objeví na trhu Steam Deck. Apple ale údajně plánuje do konzole investovat značné prostředky a chystá prý i exkluzivní hry z vlastní produkce. Případně i podporu chystaného AR/VR headsetu. No uvidíme.