Ačkoliv je Redmi odjakživa bráno jako nedílná součást mateřského Xiaomi, tak je firma oficiálně vedena jako nezávislá pod-značka už od ledna roku 2019. Propojení je ale natolik masivní, že si toho v podstatě nikdo nevšiml. Všemu samozřejmě napomáhá i časté přeznačování napříč značkami celého ekosystému Xiaomi v závislosti na regionálních trzích. A velkou roli hraje také robustní nadstavba MIUI, která je opět společné pro všechny telefony celého ekosystému. Podle všeho ale Redmi vůbec poprvé v historii plánují nějaké vlastní změny právě v souvislosti se systémem MIUI.

Informace jako obvykle pochází z dílny čínského mága Digital Chat Station, takže jsou v podstatě tesané do kamene. Podle něj Redmi chystají pořádné změny v MIUI pro vlastní telefony, aby nabídli jasně definovanou a odlišenou zkušenost od modelů mateřské značky. Veškeré změny by ale měly být primárně vizuálního charakteru, takže se nebude zasahovat do reálného chodu systému. Můžeme tak čekat nové animace, ikony a překopaný grafický vzhled. Na funkcionalitu a klasické vymoženosti to vliv mít nebude. Což je asi dobrá zpráva pro fanoušky, protože MIUI je už léta pilířem celého ekosystému.

Zatím ale netušíme, kdy by k velkým změnám v Redmi variantě MIUI mělo dojít. Teoreticky je možné, že už se na všem pracuje delší dobu a budeme mít možnost to posoudit už u MIUI 13. Na to si ale asi budeme muset ještě chvíli počkat. Jak už bylo řečeno, tak se fandové nemusí ničeho bát, protože základy MIUI zůstanou nedotčeny a změní se jen grafický kabátek. To nebude na škodu a třeba se Redmi pořádně s novým vzhledem UI vytáhnou.