Řada Oppo Reno je na trhu poměrně oblíbená, protože jde o telefony střední třídy a nejsou ani příliš drahé. Tedy relativně. Na jaře letošního roku Oppo představilo první tři zástupce série Reno 6. V září/septembri některé z nich dokonce vyrazily i na globální trhy. Sice by se to mohlo zdát předčasné, a to vzhledem k termínu globálního uvedení, ale proslýchá se, že v přípravách je už nyní telefon Oppo Reno 7 Pro a další modely této série.

My se ale dne zaměříme přímo na model Oppo Reno 7 Pro, protože právě prošel certifikací Čínského ministerstva průmyslu a informačních technologií (CMIIT). Tato skutečnost tedy dává tušit, že oficiální představení je za rohem a tipaři jej odhadují na příští měsíc. Proto si dnes shrneme, co zatím o Reno 7 Pro  víme.

Tipaři odhadují, že telefon dostane procesor Snapdragon 888 Plus a baterii s kapacitou 5200 mAh a 88 W kabelovým nabíjením. Navíc podle nejčerstvější zvěsti bychom se mohli dočkat i zajímavých parametrů hlavního fotoaparátu. Nám dobře známý Digital Chat Station totiž tvrdí, že Reno 7 Pro má primární 50 MPix snímač Sony IMX766. Tento senzor je u mnoha výrobců velmi populární a najdeme jej jak u některých telefonů Oppo, tak i u telefonů OnePlus, Realme a nebo Vivo. Jde o 1/1,56 palcový snímač s nativními pixely o velikosti 1,0 µm. Podporuje binning 4 v1 a také automatické ostření. Pokud se tedy tipař neplete, má Reno 7 Pro výrazně vylepšenou hlavní kameru ve srovnání s předchůdcem Reno 6 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.