I když do vydání nové generace vlajkových Samsungů nám ještě pár měsíců zbývá, tak už se trojice telefonů řady Galaxy S22 objevila ve výsledcích čínské certifikace 3C. Ty bohužel potvrdily některé obavy z tvrdohlavosti Samsungu. Na základě těchto informací je tak zřejmé, že se korejská firma rozhodla nabídnout i další rok pro všechny své špičkové modely jen 25W nabíjení. Původně se předpokládalo, že alespoň S22 Ultra dostane 45W, ale to se v certifikačních údajích nepotvrdilo. A na dnešní dobu je přece jen 25W už velmi dietní nabídkou, vyhrazenou spíše modelům střední, nebo dokonce nižší střední třídy.

Samsung se evidentně nehodlá pouštět do závodu s čínskou konkurencí, která v poslední době rapidně posunula nabíjecí výkony svých telefonů. Naopak jde jablečnou cestou uvažování ve stylu „Když se to výborně prodává i s poddimenzovanými parametry…“ Jedinou záchranou tak může snad být jen malá naděje ohledně odlišných verzí. Čínská certifikace se totiž týká jen verzí S22 se Snapdragony. A jak známo Samsung pracuje i na Exynos variantách s grafikami od AMD. Takže se teoreticky alespoň v této linii telefonů možná S22 Ultra dočká slíbených 65W. Navíc by se Exynosy měly týkat i nás v Evropě.

Každopádně nejsou nízké nabíjecí výkony nových high-end Samsungů zrovna pozitivní pro fanouškovskou základnu. I zmíněných 45W je na dnešní dobu na špičkový telefon stále poměrně málo. Konkurence už posunula hranici „normálu“ někam kolem 65W a nic nižší moc neuznává. Ono se totiž na příjemně rychlé nabíjení zvyká velmi dobře a návrat k pomalejšímu není nijak pozitivní. Aby to nakonec přece jen nepoznamenalo prodeje řady Galaxy S22.