Řada telefonů NEX je pro čínské Vivo lehce experimentální linií, kde mají možnost se vyřádit s designovými nebo hardwarovými novinkami. Příští generace Vivo NEX 5 se očekává zhruba někdy v polovině příštího roku a už dopředu slibuje celou řadu inovací. Zatím sice nemáme potvrzené dokonce ani jméno, ale už se pomalu začínají objevovat informace ze zákulisí. Čínští „leaksteři“ jsou neúnavní a i když se samozřejmě nejedná o nic oficiálního, tak jde o zajímavé novinky.

Podle těchto informace dojde k zásadním změnám nejen v designu telefonu, ale samozřejmě i uvnitř. Firma se pokusí ještě posunout snahu o opravdový full-screen displej s nulovými rušivými prvky. Panel samotný má prý mít 6.67-palců, obnovovací frekvenci 144 Hz a QHD+ rozlišení. Displej bude také zakřivený a hlavní změnou bude i přítomnost integrované selfie kamerky přímo v displeji. První fanouškovské rendery na základě těchto informací vypadají velmi hezky a telefon bude už na první pohled opravdu fešák.

 

Z dalších parametrů se pak hovoří samozřejmě o procesoru Snapdragon 898, ale to se od high-end pro první pololetí příštího roku asi čeká automaticky. Velmi solidní bude údajně i 4800 mAh kapacita baterie a zejména 120W super rychlé nabíjení. Luxusní bude asi i foto-výbava, protože má telefon dostat do vínku hned dvojici 60 Mpx senzorů s periskopickým zoomem. Ty navíc budou vyvíjeny a laděny ve spolupráci s legendární značkou optiky ZEISS. Na papíře vypadá Vivo NEX 5 velmi slibně, jen se už dopředu trochu děsíme nastavené ceny…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.