Pokud ještě letos nemáte dost skládacích telefonů, můžete se připravit na příchod dalšího. Společnost Samsung totiž hlásí, že připravila model Samsung Galaxy W22 5G a už brzy jej ukáže světu. A známe dokonce i termín představovačky, která proběhne Číně 13. října/októbra v 19 hodin tamního času. Chystaný telefon je nástupce loňského modelu Galaxy W21 5G a je víc než jisté, že půjde o poměrně drahý telefon.

Design chystaného skládacího telefonu Samsung Galaxy W22 5G je stejný jako u nedávno představeného modelu Galaxy Z Fold 3. A dokonce má i podobné parametry a změn zde najdeme jen minimum. Telefon má stejný 7,6 palcový vnitřní displej a také stejně velkou sekundární 6,2 palcovou obrazovku jako Galaxy Z Fold 3. Oba displeje prý mají obnovovací frekvenci 120 Hz a chrání je sklo Gorilla Glass. Malou kosmetickou úpravu najdeme u rámu telefonu, jeho původní černou barvu střídá barva stříbrná.

Galaxy W22 5G pohání procesor Snapdragon 888 s až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Hlavní fotoaparát tvoří tři snímače. Vzhledem k tomu, že chystaný telefon je velmi podobný modelu Galaxy Z Fold 3 můžeme čekat také 4400 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení. A ještě se podívejme na cenu, kterou tipaři zatím jen odhadují. Telefony řady Galaxy W jsou poměrně dražší než modely řady Galaxy Z. Jestliže tedy cena Galaxy Z Fold 3 začínala na 14 999 jüanech (zhruba 2327 dolarů), u modelu Galaxy W22 5G bychom prý mohli počítat s cenou 18999 jüanů, tedy přibližně 2947 dolarů. Někteří tipaři dokonce tvrdí, že cena se může pohybovat až kolem 20000 jüanů (3102 dolary).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.