Aktuální generace špičkového ohebného Samsungu Galaxy Z Fold 3 se už otřepala z prvotních dětských nemocí a jde o výborný telefon se vším všudy. Jen ta cena samozřejmě není zrovna lidová a k jeho pořízení potřebujete alespoň menší konto někde na Kajmanských ostrovech. Tvůrci ale samozřejmě neusnuli na vavřínech a tak už podle všeho pracují na jeho nástupci. A Galaxy Z Fold 4 by možná dostane i revoluční čtečku otisků prstů, dostupnou na obou stranách telefonu. Tedy alespoň podle dobře informovaných expertů z holandského LetsGoDigital.

Ti totiž opět vyštrachali velmi zajímavý patent z produkce Samsungu, který se datuje do letošního března. V něm korejská firma představuje velmi inovativní řešení čtečky otisků prstů integrované přímo pod displej telefonu. Modul čtečky by byl totiž oboustranný a bylo by tak možné využít i na hlavním displeji při otevřeném telefonu, i na tom sekundárním při zavřeném. Jen to umístění by na hlavním panelu bylo lehce nestandardní, protože z logických důvodů nemůže být uprostřed na ose telefonu. Ale na drobnou nesouměrnost by si určitě šlo velmi rychle zvyknout.

U současného Galaxy Z Fold 3 v Samsungu raději zvolil cestu nejmenšího odporu a integrovali čtečku otisků do zapínacího tlačítka na boku. Na design s integrací pod displej ale možná ještě nezanevřeli a tento patent je toho dokladem. Samozřejmě zdaleka neznamená, že chystaný Galaxy Z Fold 4 nakonec touto cestou půjde, ale jde o velmi zajímavou možnost. Jeho vydání se ostatně očekává až někdy v létě 2022, takže mají na rozhodnutí ještě spoustu času. Jaké z těchto řešení byste osobně preferovali vy ?