Čínské OPPO se pomalu prodírá i do mainstreamu na evropských trzích a svoji zásluhu na tom určitě mají telefony řady Reno. Ta je cenově dostupnou střední třídou a nejde tak o velice drahé high-end modely, kterými jsou OPPO také poměrně proslulí. Velmi brzy by měli představit i novou řadu Reno7, která by měla designovat vycházet ze vzhledu Reno6. Ale uvnitř se třeba dočkáme i nějakých těch změn. Na toto téma se dnes rozhovořil na sociálních sítích i starý známý čínský „leakster“ Digital Chat Station. A ten se jak známo v podstatě nikdy nemýlí.

Podle jeho slov bude Reno7 opět využívat jako hlavní foto-senzor 50 Mpx Sony IMX766. Ten jsme viděli už u minulé generace s Reno6 Pro+ nebo Snapdragon verzí Reno6 Pro. Případně dokonce i vlajkového modelu Find X3 Pro. Jedná se o velmi dobrý 1/1.56″ senzor s 1.0 µm nativní velikostí pixelů. Je obecně velmi oblíben u výrobců ze skupiny koncernu BBK Electronics, protože jsme ho měli možnost vidět i u dalších telefonů značek OnePlus, Realme nebo Vivo. Teoreticky by ho ale mohl dostat i základní model nové řady, takže by nakonec šlo o radikální posun k lepšímu.

Základní OPPO Reno6 totiž využívá 64 Mpx senzor Omnivision OV64B, který v porovnání přece jen ztrácí. Ostatně jde o 1/2.0″ kousek s 0.7 µm pixely. Navíc se rýsuje i teoretická možnost, že by se v případě Reno7 Pro mohlo jednat o inzerovaný telefon se dvěma 50 Mpx Sony IMX766 senzory vyvíjený se spolupráci s Kodakem. I když je pravděpodobnější, že si to nechají až pro příští high-end model řady Find. Každopádně by Reno7 mělo nabídnout velmi solidní foto základ ve střední třídě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.