Už pozítří by měli OnePlus představit mezigenerační model OnePlus 9RT a kromě přebývajícího „R“ v názvu je vše opět při starém. V duchu těch nejlepších tradic řady „R“ jde o variaci na high-end sourozence aktuální řady se vším všudy. Takže žádné úkroky do střední třídy, hezky vše jak fanoušci očekávají. Většina parametrů tohoto telefonu už byla také neoficiálně potvrzena, takže bychom se neměli dočkat ani žádného překvapení. Původně se nečekaly žádné extra funkce a parametry, ale nakonec telefon přece jen nabídne některé specialitky.

Tou hlavní by měla být čerstvě odhalená 600 Hz ultra citlivá dotyková samplovací frekvence a také podpora velmi nízké odezvy displeje. Tedy přesně parametry, které nadchnou všechny trochu náročnější hráče her. Displej samotný také nebude k zahození, protože půjde opět o 6.55-palcový Samsung E4 AMOLED se 120 Hz obnovovací frekvencí a FullHD+ rozlišením. Ani hardwarová „střeva“ nezklamou, protože Snapdragon 888 spolu s až 12 GB LPDDR5 RAM a UFS3.1 pamětí je solidní základ. Novinkou pak bude i dostupných 7 GB virtuální RAM.

OnePlus také údajně u 9RT pořádně překopou systém chlazení. Chladící destička s rozměry 19067.44 mm² bude prý zatím největší u jejich telefonů. Zadní fotoaparát pak bude asi se čtyřmi senzory s  hlavním 50 Mpx Sony IMX766 kouskem. Baterie s kapacitou 4500 mAh bude podporovat 65W nabíjení, takže také zcela v rámci firemních mezí. Systémem pak bude samozřejmě OxygenOS 12 založený na Androidu 12. Čeká se také dostupnost telefonu hned ve třech barvách – stříbrná, modrá a černá. A my budeme doufat i ve slušné ceny a evropskou dostupnost. Tak třeba OnePlus v tomto ohledu příjemně překvapí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.