Jen před pár dny OnePlus oficiálně potvrdili datum představení svého nového modelu, který se tak ukáže veřejnosti v Číně už 13. října. A OnePlus 9RT jakožto náhrada velmi oblíbené půl-generační řady „T“ má před sebou poměrně velký úkol. Přesvědčit fanoušky o správnosti tahu firmy. Paradoxně ale také na poslední chvíli podle všeho mění i plánované parametry, takže se v reálu bude spíš podobat právě filosofii modelu řady „T“. Dnes to opět potvrdil jeden z hlavních indických „leaksterů“, který publikoval hlavní specifikace telefonu. Neoficiálně, ale velmi informovaně a věrohodně.

Původní plány pro OnePlus 9RT totiž hovořily o vyšší střední třídě a použití Snapdragonu 870, ale to se údajně nakonec nestane. Telefon má dostat stejný procesor Snapdragon 888, jako jeho sourozenci z deváte řady. Kromě toho také až 12 GB LPDDR5 RAM a 256 GB vnitřní paměti UFS 3.1. Dále se údajně dočkáme 4500 mAh kapacity baterie se 65W nabíjením, takže vše v podstatě při starém. Dojde i na E4 AMOLED nezakřivený displej s FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Jeho přesná velikost sice nebyla zmíněna, ale obecně se čeká 6.55-palce.

Zadní fotoaparát by měl být trojitý s 50 Mpx Sony IMX766 hlavním senzorem, tedy stejným jako má OnePlus Nord 2. Doplnit by ho měl 8 Mpx / 16 Mpx ultra-wide senzor a 2 Mpx makro. Veškeré zveřejněné parametry tak v podstatě odhalují drobný úkrok stranou od modelů deváté řady, tedy opravdu v rámci filosofie řady „T“. Ale proč ne, nový název také funguje. Stále však ještě netušíme, zda náhodou OnePlus 9RT nezůstane limitované jen pro čínský a indický trh. Naštěstí budeme chytřejší už jen za pár dní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.