Druhá polovina letošního roku je zatím pro POCO poměrně klidná, tedy alespoň v porovnání s tím loňským. S prodejními hity jako POCO X3 nebo M3 se samozřejmě srovnává jen velmi těžko, ale zatím mají na kontě jen indické POCO C31. Blýská se ale na lepší časy, protože bychom se velmi brzy měli dočkat POCO M4 Pro 5G. To má navazovat na květnové M3 Pro 5G a už také známe nejpravděpodobnější termín jeho představení. Tedy alespoň podle obvykle velmi dobře informovaných zákulisních zdrojů.

POCO M4 Pro 5G už se ostatně ukázala v několika certifikacích po světě, takže brzké představení není žádným velkým překvapením. Poslední informace hovoří o vydání někdy na začátku listopadu, ale existují i extrémně optimistické předpovědi o konci října. Každopádně by telefon měl mimo jiné dorazit i na evropský trh, takže se nebude jednat o kousek limitovaný jen pro Indii nebo Čínu. A mělo by také jít o poměrně cenově dostupný model, podobně jako u jeho předchůdce. I když to samozřejmě bude záležet na konkrétních parametrech, které jsou ještě stále lehce na vodě.

Otevřeně se hovoří totiž jen velmi obecně o 5G procesoru od Mediateku, ale těch už je k mání velmi široká škála. POCO M3 Pro 5G mělo Dimensity 700, takže upgrade na Dimensity 720 je minimálně zaručen. Pravděpodobnější je však využití Dimensity 810 nebo podobného. Přece jen nová generace musí nabídnout aspoň nějaký měřitelný pokrok. Jinak asi nečekejme nic převratného, čeká se 5160 mAh baterie, která by ale aspoň měla umět 33W nabíjení. Dále pak trojitý fotoaparát a samozřejmě MIUI 12.5 založené na Androidu 11. Kolik si myslíte, že bude podobný kousek stát ?