Designové „vykousnutí“ displeje se během krátkého času posunulo od inovativního nóbl nápadu k zavrhovanému dinousauřímu řešení. Jako první jej zpopularizoval Apple (i když prvenství patří Essential Phone) a jako v podstatě jediný na něj stále i věří. Tento designový prvek má samozřejmě své výhody, protože poskytuje dostatek místa k umístění rozličných senzorů. Jen už prostě nedostačuje moderním požadavkům a potřebám uživatelů, kteří se zhlédli v konceptu full-screen displeje. A možná tak i obvykle zatvrzelé jablečné impérium začíná pomalu couvat…

Alespoň tomu nasvědčuje čerstvá salva zaručených spekulací z dílny těch největších „tipsterských“ jmen. Podle nich už Apple testuje 120 Hz displej s „průstřelem“ a „vykousnutí tak pomalu začíná zvonit hrana. Například takový @iceuniverse tvrdí, že by toto řešení mohl dostat už iPhone 14. Podle něj si ale designéři nechali ještě kromě kruhového výřezu i další drobná místa na umístění senzorů pro Face ID. Šlo by ale asi jen o umístění v rámečku samotném, takže by nezasahovaly do panelu displeje. Ale to jsou samozřejmě jen poměrně divoké spekulace. I když z velmi dobrých zdrojů.

Některé další zdroje této teorii spíše oponují, i když jsou v menšině. Podle nich Apple půjde cestou dalšího zmenšování vykousnutí. Ostatně iPhone 13 nabídl jeho o 20 % menší plochu už v aktuální generaci. Stejně tak je teoreticky možné, že se tento design třeba dostane jen k některému z modelů řady, i když to bych osobně nepokládal za moc pravděpodobné. iPhony si obvykle drží rámcový design napříč celým spektrem každé řady. Ale stát se může cokoliv a Apple se občas nebojí lehce překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.