Nová generace chytrých hodinek od Samsungu byla představena v srpnu a Galaxy Watch4 (případně Classic verze) přinesly některé zásadní novinky. Tou hlavní je přechod k novému operačnímu systému a konec vlastní platformy Tizen. Korejská firma přímo ve spolupráci s Googlem adaptovala Wear OS a to znamená mnohem větší možnosti zejména v možnostech a nabídce aplikací. Jedním z posledních portů je pak podle serveru SamMobile i browser aplikace Samsung Internet. Také jste vždy chtěli prohlížet internetové stránky přímo na hodinkách ?

Tato funkce samozřejmě není zcela ničím novým, protože browser dokonce existoval i na platformě Tizen a třeba Apple Watch to umí také. Samsung Internet aplikace by ale měla nabízet velmi zajímavé možnosti a funkce právě pro prohlížení internetu na hodinkách. To totiž obvykle nebývá zrovna uživatelsky příjemný zážitek. Specializovaný browser by to měl změnit. Protože integruje poměrně pokročilé ovládání pomocím gest a k mání je samozřejmě i funkce zoomu. Slušné je i přímé propojení s telefonem pro odesílání stránek přímo na něj a podobné vymoženosti.

Samotné nové hodinky Samsung Galaxy Watch4 nabídnou k prohlížení internetu stále poměrně malý displej, protože jsou k mání ve 44 mm a 40 mm variantách. To znamená v reálu 1.36-palcový nebo 1.19-palcový AMOLED displej. Samozřejmě s výborným rozlišením 396 x 396 pixelů a 330 PPI pro skvělou ostrost, ale ta velikost… Jako nouzové řešení to bude určitě využitelné, jen se nedá čekat i s novými funkcemi zrovna skvělá použitelnost. Chytré hodinky mají stále ještě dlouhou cestu k zápěstním komunikátorům ze Star Treku 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.