Značka Redmi a její telefony jsou na trhu velmi úspěšné. Zvláště jejich produktová řada „K“ dělá už nějakou dobu radost fanouškům telefonů s velmi dobře vyladěným poměrem cena/výkon. Letos na začátku roku došlo na představení modelů Redmi K40 a vlastně od léta se hovoří o tom, že značka už pomalu pracuje na jejich nástupcích, modelech Redmi K50. Očekáváme, že půjde o tři telefony, jmenovitě o Redmi K50, Redmi K50 Pro a Redmi K50 Pro Plus. Jejich uvedení tipaři odhadují na začátek příštího roku.

Na informace o jednotlivých modelech byli tipaři zatím docela skoupí. Ovšem počítáme s tím, že s blížícím se koncem roku budou informace přibývat. A dnes se rovnou pustíme do té nejčerstvější. Známý tipař s nickem Plešatá panda se totiž zaměřil na nejnašlapanější telefon z řady, Redmi K50 Pro Plus a na Weibo sdílí jeho hlavní specifikace.

Plešatá panda tvrdí, že Redmi K50 Pro Plus dostane AMOLED displej s integrovaným snímačem otisků a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Dále předvídá, že Redmi osadí tento vlajkový stroj chystaným vlajkovým procesorem Snapdragon 898. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a je docela možné, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. A jako poslední parametr tipař uvádí 108 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu, který prý doplní i periskopový snímač. Každopádně jde o první zvěsti, které musíme brát s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.