Půlgenerační modely řady „T“ byly hezkých pár let velmi populární jistotou značky OnePlus, už od dob skvělého OnePlus 3T. Jednalo se vždy o lehce vylepšené modely základní řady, které sice nepřinesly nic moc nového, ale vždy bodovaly cenou. Letos ale OnePlus přistoupil k jiné strategii a od „téčkové“ řady upustil. I když ne tak úplně. Jednoho z modelů, konkrétně OnePlus 9 RT, se přece jen dočkáme.

V posledních dnech se o tomto stroji mluví poměrně dost, takže tušíme, jakou výbavu mu výrobce nadělí. A dokonce se v půlce minulého měsíce spekulovalo o tom, že na trh se OnePlus 9 RT dostane 15. října/októbra. Dnes můžeme potvrdit, že tipaři nebyli s termínem představovačky až tak daleko od pravdy. Na čínském Weibo totiž dnes OnePlus zveřejnil upoutávku na prezentaci tohoto telefonu, která proběhne 13. října v Číně v 19:30 tamního času.

Dokonce i na čínských oficiální stránkách OnePlus je už OnePlus 9 RT k vidění, takže můžeme zjistit jaký design má zadní panel. Můžeme tedy zjistit, že modul hlavního fotoaparátu je poněkud odlišný od toho, který má model OnePlus 9R. Další změnou u fotoaparátu může být použití 50 MPix senzoru Sony IMX766. Nemalou změnou je i použití procesoru Snapdragon 888 místo očekávaného Snapdragonu 870. To jsme si mohli ověřit například v Geekbench testech. Dále můžeme čekat až 12 GB operační paměti LPDDR5 a až 256 GB interního úložiště UFS 3.1. Baterie má kapacitu 4500 mAh a údajně podporuje 65 W nabíjení. Tipaři dále odhadují, že čínská cena se může pohybovat mezi 2000 jüany (310 dolarů) až 3000 jüany (466 dolarů).Telefon půjde do prodeje jen v Číně a Indii.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.