Společnost Motorola včera představila dva nové telefony. Jedním je Moto E40 a tím druhým Moto G Pure. Modelem Moto E40 se ale zabývat nebudeme, protože před dvěma dny jsme shrnuli jeho kompletní parametry, přidali renderované snímky a také uvedli cenu, za kterou se bude prodávat na evropském trhu. Proto se tedy zaměříme na model Moto G Pure a jeho specifikace a cenu.

Telefon Moto G Pure cílí na ty, kterým postačí velmi levný stroj se základními specifikacemi. Je dokonce ještě levnější než některé telefony řady Moto E. Na americkém trhu jej výrobce nabízí za 160 dolarů v barvě Deep Indigo a na stránkách Motorola.com prodeje odstartují příští týden.

V souvislosti s nízkou cenou musel výrobce udělat několik kompromisů v rámci specifikací. Prvním kompromisem je procesor Helio G25, který telefon Moto G Pure pohání. Čipset je totiž tím nejlevnějším v řadě Helio G a proto nemůžeme očekávat nějaký extra výkon a podporu 5G sítí. I paměťová konfigurace je celkem skromná, najdeme zde 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. To lze naštěstí dále rozšířit až na 512 GB.

IPS LCD displej má úhlopříčku 6,5 palce a rozlišení 1600×720 pixelů. V kapkovitém výřezu nad obrazovkou leží 5 MPix přední kamera. Hlavní fotoaparát má primární 13 MPix snímač se světelností f/2.2 a snímač hloubky ostrosti s rozlišením 2 MPix a clonou f/2.4. Na zadním panelu napravo od modulu fotoaparátu je snímač otisků prstů. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu 10 W nabíjení. Jako malý bonus výrobce přidal i určitou odolnost podle certifikace IP52. Konektivitu zastupuje Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, USB-C 2.0 a 3,5 mm audio jack. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou My UX.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.