Už pár dní máme oficiálně potvrzené, že nový Honor 50 dorazí oficiálně do Evropy už 26. října. Jedná se bezesporu o velmi zajímavý kousek a vzhledem ke (starší) popularitě značky má firma i na Starém kontinentu velké ambice. V minulosti šly Honory vždy na trh s lákavě nízkými cenami, ale novinky budou možná pro mnohé lehce překvapující. Na světlo se totiž už dostaly plánované evropské ceny telefonu a nejsou zrovna optimistické. Sice nejde o nic oficiálního, ale informace vypadají zcela věrohodně a na 99% odpovídajíc realitě. Takže si na ně pomalu začněte zvykat.

Podle informací serveru Winfuture.de už totiž existují konkrétní listingy německých obchodů a tak zdaleka nejde jen o dohady. Základní evropská verze by měla dostat do vínku 6GB+128GB paměti a do prodeje zamíří za 499 euro. To je lehce nemilé v porovnání s tou čínskou, protože ta začínala na 8 GB RAM a v přepočtu přišla asi na 362 euro. Podobně na tom bude i lépe vybavený kousek s kombinací 8GB+256GB paměti. Ten totiž pořídíte za 599 euro, v porovnání se zhruba 402 eury čínského bratra. To je velmi libový 50 % nárůst ceny, který už zarazí i leckoho otrlého.

Jsme samozřejmě zvyklí na nárůst cen při příchodu čínských telefonů na globální trhy, ale v tomto případě jsou ceny asi vyšší než se čekalo. Navíc budou mít poměrně silnou a hlavně levnější konkurenci. Třeba taková Motorola Edge 20 Pro je v 8GB+128GB verzi k dostání za 499 euro a nabídne 144 Hz displej nebo teoreticky lepší fotoaparáty. A takové Xiaomi 11 Lite 5G NE začíná s cenami na 369 eurech u 6GB+128GB nebo 399 eurech za 8GB+128GB. Vše samozřejmě telefony právě s procesorem Snapdragon 778G, stejně jako Honor 50. No, nebude asi mít mimo Čínu zrovna na růžích ustláno…