Už pár dní máme oficiálně potvrzené, že nový Honor 50 dorazí oficiálně do Evropy už 26. října. Jedná se bezesporu o velmi zajímavý kousek a vzhledem ke (starší) popularitě značky má firma i na Starém kontinentu velké ambice. V minulosti šly Honory vždy na trh s lákavě nízkými cenami, ale novinky budou možná pro mnohé lehce překvapující. Na světlo se totiž už dostaly plánované evropské ceny telefonu a nejsou zrovna optimistické. Sice nejde o nic oficiálního, ale informace vypadají zcela věrohodně a na 99% odpovídajíc realitě. Takže si na ně pomalu začněte zvykat.

Podle informací serveru Winfuture.de už totiž existují konkrétní listingy německých obchodů a tak zdaleka nejde jen o dohady. Základní evropská verze by měla dostat do vínku 6GB+128GB paměti a do prodeje zamíří za 499 euro. To je lehce nemilé v porovnání s tou čínskou, protože ta začínala na 8 GB RAM a v přepočtu přišla asi na 362 euro. Podobně na tom bude i lépe vybavený kousek s kombinací 8GB+256GB paměti. Ten totiž pořídíte za 599 euro, v porovnání se zhruba 402 eury čínského bratra. To je velmi libový 50 % nárůst ceny, který už zarazí i leckoho otrlého.

Jsme samozřejmě zvyklí na nárůst cen při příchodu čínských telefonů na globální trhy, ale v tomto případě jsou ceny asi vyšší než se čekalo. Navíc budou mít poměrně silnou a hlavně levnější konkurenci. Třeba taková Motorola Edge 20 Pro je v 8GB+128GB verzi k dostání za 499 euro a nabídne 144 Hz displej nebo teoreticky lepší fotoaparáty. A takové Xiaomi 11 Lite 5G NE začíná s cenami na 369 eurech u 6GB+128GB nebo 399 eurech za 8GB+128GB. Vše samozřejmě telefony právě s procesorem Snapdragon 778G, stejně jako Honor 50. No, nebude asi mít mimo Čínu zrovna na růžích ustláno…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.