Značka Realme mívá ve zvyku, že některé z telefonů, které primárně představila na indickém trhu, později uvede i v Evropě. Ne jinak je tomu i s telefonem Realme 8i, který debutoval společně s modelem Realme 8s na začátku září/septembra v Indii. Oba telefony mají poměrně nízkou cenu a na indickém trhu se velmi slušně prodávají. Výrobce do Evropy navíc posílá ten levnější z nich, což by mu i na Starém kontinentu mohlo zaručit zajímavé prodeje.

Takže pokud uvažujete o nějakém Realme stroji, který by vám neudělal průvan v peněžence vězte, že Realme 8i dorazí k evropským břehům 14. října/októbra. Na svém twitterovém účtu to uvedl Madhav Sheth, viceprezident značky Realme. Přístroj se tak stane prvním telefonem v Evropě, který pohání procesor Helio G96. To zas avizuje oficiální upoutávka. Značka Realme sice nepotvrdila evropské ceny Realme 8i, ale tipaři naznačují, že jsou příznivé. Vycházejí přitom z cen na indickém trhu. Realme 8i ve verzi se 4/64 GB odhadují cenu 199 euro a modelu se 4/128 GB tipují cenu 219 euro.

A jaké parametry můžeme za tyto nízké ceny čekat? IPS LCD displej má úhlopříčku 6,6 palce s rozlišením 2400×1080 pixelů a adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz. Vzhledem k typu obrazovky je snímač otisků uložen na hraně přístroje. O procesoru Helio G96 a konfiguraci pamětí jsme se již zmínili, takže jen doplníme, že RAM lze virtuálně rozšířit až na 5 GB. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje 18 W nabíjení. Přední kamera má 16 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix a dvakrát 2 MPix snímače. Telefon běží na Androidu 11 s nadstavbou Realme UI 2.0.