Téměř na poslední chvíli společnost Google potvrdila, že její novinková řada Google Pixel 6 bude představena 19. října/októbra. Půjde o zlomovou představovačku, protože letos se po několika letech vrátí model Pro. Navíc oba telefony mají výrazně pozměněný design a svou premiéru odehraje i procesor Tensor. Ale to samozřejmě není vše, novinek letos bude podstatně víc.

Mnoho fanoušků telefonů Pixel ale zajímá i to, jaký vliv budou mít tyto inovace na ceny telefonů. Už na konci minulého měsíce někteří z tipařů naznačili, jak na tom řada Google Pixel 6 s evropskými cenami může být. A čerstvé informace na stránkách Reddit v podstatě jejich odhady potvrdily. Jako důkaz přidávají i snímek ze stránek německého prodejce, který už cenu zveřejnil.

Jaké evropské ceny tedy potvrdil německý prodejce? Jednoznačně je to oněch dříve odhadovaných 649 euro za model Pixel 6 s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Je sice pravda, že tipaři odhadovali tuto cenu u verze s 8/256 GB, ale zas až tak moc se nesekli. Musíme ale dodat i to, že jde zřejmě o jakousi zaváděcí cenu platnou jen pro určité období v rámci předběžných objednávek. Pro první kupující prodejce připravil jako dárek i sluchátka Bose 700, která běžně stojí 280 euro. Z výpisu na stránkách prodejce dále vyčteme, že tento telefon pohání 4620 mAh baterie. Má hlavní fotoaparát s 50 MPix a 12 MPix snímači a přední kamera má 8 MPix. Co se týče modelu Pixel 6 Pro cenu prodejce neuvádí, ale předchozí odhady naznačily, že v Evropě může začínat na 899 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.