Značka OPPO patří k velkým dravcům nejen na domácím čínském trhu, ale vavříny sbírá hlavně v jihovýchodní Asii. Nezanedbávají ale ani globální rozmach a pomalu se začínají uhnízďovat i na evropském trhu. A podle všeho by právě do Evropy měl brzy zamířit i další jejich telefon v podobě levného OPPO A54s. Teoreticky by se mělo jednat o variantu již existujícího OPPO A54 prodávaného v Indii s několika drobnými změnami. A už máme v ruce i předpokládané informace o tom, kolik by tento nový kousek měl stát.

Telefon má výbavou rozhodně patřit do té nejnižší třídy, protože určitě nepůjde o žádného trhače asfaltu. Na druhou stranu se lehce zdráháme uvěřit přímé spojitosti s indickým OPPO A54, které šetří s výbavou opravdu extrémně. A evropská varianta OPPO A54s by se podle tipstera Sudhanshu Ambhoreho měla prodávat v rozmezí 200 – 250 euro. Což není na údajně super levný telefon zrovna málo. V době skvěle vybavených telefonů jako Redmi 10 s cenou kolem 180 euro to konkurence nemá zrovna snadné.

Indické OPPO A54 totiž nabízí jen 6,51-palcový HD+ LCD displej nebo procesor Mediatek Helio P35. Případně trojitý 13 Mpx + 2 Mpx + 2 Mpx fotoaparát nebo 5000 mAh baterii s podporou 18W nabíjení. To by za 200 euro asi bylo docela chabé a nedostačující… OPPO mají historicky lehký problém s korektním naceněním vlastních telefonů, ale v poslední době se jim to už začalo dařit o fous lépe. Tak snad ještě tento kousek pořádně vylepší a nebudou se snažit jej vydávat v Evropě za konkurenceschopný.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.