Xiaomi nám letos vůbec poprvé představili vlastní ohebný telefon v podobě Mi MIX Fold, který byl v mnoha ohledech revoluční a technologicky velmi pokročilý. Doba ale pokročila a Samsung s novým Galaxy Z Fold3 hodil Xiaomi rukavici a nabídl lepší parametry v několika zásadních kategoriích. To se samozřejmě čínskému gigantu moc nezamlouvá, protože na představení vlastní druhé ohebné generace je přeci ještě brzy. Ve hře je ale možná přece jen nový ohebný telefon, který by měl konkurovat právě zmíněnému Z Fold3.

Informace pochází od tipstera BaldPanda a hovoří právě o velké snaze Xiaomi poslat na trh další ohebný MIX Fold ještě tento rok. Mělo by se jednat jen o refresh původního modelu a ne o zcela nový kousek. Hardwarové vymoženosti by ale měly řešit právě kritické kategorie, kde je model Samsungu lepší volbou. Pro začátek by tak i vnitřní displej měl dostat vysokou obnovovací frekvenci, protože jako známo původní verze měla jen 60 Hz. Možná se pak navýšení dočká i 90 Hz frekvence externího displeje. Ale to je se změnami samozřejmě jen vrchol ledovce.

Pořádně by totiž měla poskočit rychlost nabíjení, kde se od 67W údajně dostaneme na hezkých 120W. Další zásadní změnou by pak měla být přítomnost snímače selfie kamerky integrovaného přímo v displeji. I když je samozřejmě diskutabilní, zda se bude jednat o kvalitativní změnu k lepšímu s ohledem na kvalitu snímků. Zatím jde také stále jen o spekulaci, nepotvrzenou z dalších zdrojů. Snaha Xiaomi o další ohebný model je sice logická, ale není jisté, zda také reálná. Ale do konce roku snad bude jasno.