Telefony značky OnePlus vždy patřily mezi první, které dostaly novou verzi systému na aktuální generaci Androidu. Tedy samozřejmě po Pixelech přímo od Googlu, které jsou vždy na zcela přední příčce. A podobně by tomu mělo být i s OxygenOS 12, který bude založený na čerstvě představeném Androidu 12. Firma už samozřejmě nějakou dobu testuje betaverze tohoto systému. Dnes se také pochlubila obrázky dokumentujícími masivní změny ve vzhledu systému a také seznamem zařízení, na která by měla aktualizace postupně dorazit.

Vizuální změny jsou jsou patrné na první pohled a tvůrci jednoznačně vše zjednodušili. K vidění je pořádné překopání designu, jiné ikony a spousta vylepšení a nových funkcí. Příslib vyšší bezpečnosti by měl být také naplněn například funkcí osobního trezoru. Ke jsou data uchována zcela mimo dosah ostatních aplikací. Vylepšení se dočká i Zen mode, stejně jako celá řada dalších funkcí. Vliv a změny díky integraci ColorOS tak budou pro majitele poměrně zásadní. Vylepšené podpory se dočká i propojení s dalšími chytrými produkty značky, jako jsou ZenBuds nebo OnePlus Watch.

This slideshow requires JavaScript.

Co se týká aktualizace samotné, tak asi není překvapením, že by jako první měla dorazit na vlajkové modely značky. OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro by se tak OxygenOS 12 měly dočkat ještě do konce roku. Další telefony si pak na aktualizaci budou muset počkat až na příští rok, i když pravděpodobně jen do jeho prvních měsíců. Seznam podporovaných kousků pak zahrnuje OnePlus 9R, OnePlus 8T, OnePlus 8/8 Pro, OnePlus 7/7 Pro, OnePlus 7T / 7T Pro, OnePlus Nord 2 a OnePlus Nord CE