Společnost Google chystá představení svých telefonů Pixel 6. Už velmi dlouho se o nich spekuluje a v poslední době jsou téměř na denní programu mnoha tipařů. Před několika dny někteří z nich dokonce už odhadli evropské ceny obou strojů. Ale až doposud jsme nevěděli, kdy přesně se řada Google Pixel 6 dočká svého představení. Jistě, spekulovalo se o termínu 19. října/októbra, ale výrobce se stále neměl k jeho potvrzení.

Na to ale došlo včera, kdy svém oficiální twitterovém účtu Google potvrdil, že řada Google Pixel 6 bude představena 19. října v 10 hodin PT. Nepůjde ovšem o „živou“ prezentaci, ale o předen nahraný spot, který si pak kdykoli můžete zpětně přehrát, pokud nestihnete jeho premiéru. Pro Google je letošní představovačka obzvlášť důležitá.

Především se po letech vrací na scénu Pro verze telefonů Pixel a navíc letos se i poměrně výrazně změnil design jak telefonu Pixel 6 Pro, tak i standardního Pixel 6. A navíc tipaři očekávají, že nové telefony budou představeny s nejnovějším operačním systémem Android 12. Další zajímavou novinkou je i vlastní procesor Tensor. Jde o osmi jádrový čipset s modemem Exynos 5G, podporou UWB a Wi-Fi 6E. Mezi zlomové novinky můžeme počítat i displeje se snímači otisků prstů, 120 Hz obnovovací frekvencí a „dírou“ pro přední kameru. A v neposlední řadě je to i trojitý hlavní fotoaparát u Pro modelu. Fanoušci Pixel telefonů se tedy mají opravdu na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.