Je to opravdu už bhodně dlouho, kdy se pro telefony s velkým displejem běžně používal výraz „phablet. Měli jsme pro takové velké stroje i hezký český výraz „tabletofon“, který snad podstatu věci vystihuje ještě přesněji. Prostě kříženec mezi chytrým telefonem a tabletem. Ale dnes už nikoho nepřekvapí, když má telefon obrazovku větší než šest palců. A je také pravda, telefonům, jejichž displeje se blíží sedmi palcům, někteří výrobci přidávají do názvu slovo MAX. A jeden takový maxi model se pro nás chytá. Konkrétně jde o Honor X20 Max a jeho uvedení můžeme prý očekávat na konci měsíce. Alespoň to tvrdí jeden z čínských tipařů.

Chystaný Honor X20 Max tak rozšíří řadu X20, která debutovala v srpnu/auguste. Šlo o modely střední třídy a do střední třídy spadá i jejich největší sourozenec. A jestliže se bavíme o velikosti, mluvíme především o úhlopříčce obrazovky. O ní už víme, že bude mít obřích 7,2 palce. Displej je typu LCD a má FullHD+ rozlišení. Velký telefon si zaslouží i velkou baterii. Ta u tohoto obra má kapacitu 6000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 66 W.

Jako procesor výrobce použil Dimensity 1100 s velmi slušným výkonem. Tipaři očekávají, že v rámci pamětí Honor X20 Max dostane 6/8 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Dále počítají s trojitým hlavním fotoaparátem s 64 MPix a dvakrát 2 MPix snímači. Ale u těchto parametrů jde zatím jen o odhady. A stejně tak netušíme, jak telefon vypadá. Je možné, že si design vypůjčí od standardního modelu Honor X20, ale bude vyšší a také širší. Každopádně počítáme s tím, že nějaké další podrobnosti se ještě do představovačky dozvíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.