Jsme na začátku posledního čtvrtletí letošního roku a v tomto období zřejmě ještě někteří z výrobců chytrých telefonů urvou poslední šanci poslat letos na trh svou vlajkovou loď. Ovšem OnePlus to nebude. Tady se totiž už plně soustředí na vlajkové stroje pro příští rok. Samozřejmě se bavíme o telefonech řady OnePlus 10, o kterých se už tu a tam na síti začínají objevovat první zvěsti. Vše je ale zatím v rovině spekulací, protože na nějaké 100 % odhady, nebo potvrzené zprávy je příliš brzo. My se i přesto dnes podíváme trochu blíž na model OnePlus 10 Pro.

O tomto modelu jsme se zmínili už o prázdninách v souvislosti s renderovanými snímky, které naznačily jak by mohl OnePlus 10 Pro vypadat. A právě u tohoto konceptu na sebou velkou pozornost přitahoval kruhový modul hlavního fotoaparátu. Designéři se prý inspirovali analogovým fotoaparátem Hasseblad z roku 1957. Zda ve finále takto hlavní kamera vypadat opravdu bude nevíme, ale podle současných informací určitě nebude špatná.

Tipaři totiž už nyní odhadují, že OnePlus u tohoto chystaného modelu vylepší zejména teleobjektiv. Z klasického „zoomovacího“ snímače prý přezbrojí na periskopový senzor s pětinásobným optickým zoomem. To nezní špatně, ale opět musíme zdůraznit, že jde v této chvíli o odhady. Tipaři navíc neinformují o dalších snímačích v modulu. A také nevíme, jak je na tom OnePlus po integraci do Oppo s partnerstvím se společností Hasselblad. Ta by se čistě teoreticky mohla podílet na optice fotoaparátu. Ať tak či tak, OnePlus 10 Pro by se mohl stát prvním telefonem společnosti s periskopovým foto senzorem. A svůj podíl na tom může mít jak sloučení s Oppo, nebo spolupráce s firmou Hasselblad.