Společnost MediaTek si během posledních dvou let výrazně zlepšila reputaci na trhu s procesory. Svůj lví podíl na tom má vydání řady čipsetů Dimensity 1000 s velmi dobrým výkonem a rozumnou cenou. MediaTek nyní slušně dýchá na krk společnosti Qualcomm, která dlouho držela první pozici na trhu. Je sice pravdou, že například procesor Dimensity 1200 nelze považovat za top vlajkový procesor, ale výrobce telefonů jím velmi rádi osazují své prémiové modely za dobrou cenu. Ovšem v MediaTeku se chystají zaútočit na první příčky vlajkových procesorů a proto připravují Dimensity 2000.

Skutečně prémiové parametry prý čipsetu Dimensity 2000 zaručí 4nm výrobní technologie, jádra Cortex-X2 a Cortex-A79 a také GPU Mali-G79. To vše dohromady zvyšuje výkon procesoru. Najdeme zde i pokročilou AI, multimediální IP a otevřenou architekturu Dimensity 5G. Poslední zprávy na čínské síti naznačují, že celková spotřeba energie procesoru Dimensity 2000 je mnohem nižší, než u konkurenčního Snapdragonu 898. Mělo by dokonce jít o 20 % až 25 % lepší energetickou účinnost.

Zatím ale výše uvedené informace nejsou potvrzené. Ale pokud se alespoň z části zakládají na pravdě je jasné, že Dimensity 2000 aspiruje na výrazného konkurenta chystanému čipsetu Snapdragon 898. A pokud navíc výrobce udrží i v tomto případě svou cenovou politiku, bude o nový čipset velký zájem.  MediaTek prý plánuje uvedení tohoto vlajkového procesoru na konec letošního roku. Nicméně první prémiové či vlajkové telefony by jej mohly dostat až někdy na začátku roku 2022.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.