Rok 2021 se pomalu blíží ke svému čtvrtému kvartálu, který je poslední šancí pro představení nových letošních telefonů. Mohlo by se zdát, že například Xiaomi má už pro letošek vyděláno a soustředí se na vlajkové stroje příštího roku. Na trh už totiž poslala hromadu nových strojů, ale podle všeho ještě neřekla v letošním roce své poslední slovo.

Podle známého čínského tipaře, který si na čínském Weibo říká Plešatá panda, prý ale Xiaomi pracuje ještě na několika nových telefonech. A jeden z nich údajně osadí procesorem Snapdragon 870. Tento čipset se hned po svém představní stal velmi oblíbeným mezi výrobci chytrých telefonů. Má totiž téměř vlajkové parametry a poměrně příznivou cenu. Samotná společnost Xiaomi jej použila u svých modelů Mi 10S, Mi 11X a také u Mi Pad 5 Pro.

Tipař ale kromě toho, že chystaný Xiaomi dostane procesor Snapdragon 870, přidává i další parametry. Displej telefonu je prý zakřivený, má obnovovací frekvenci 120 Hz a „díru“ pro přední kameru. Rozlišení obrazovky je FullHD+. Tipař dále uvádí, že přední kamera má rozlišení 20 MPix a primární senzor hlavního fotoaparátu má 108 MPix. Sekundární senzor funguje jako teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem. V neposlední řadě se dočkáme i baterie s kapacitou 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Co ale nezmiňuje je termín představení chystaného telefonu, jeho obchodní název a zda bude vydán jako Xiaomi telefon, nebo bude debutovat pod značkou Redmi.