V posledních dnech se stále častěji mluví o chystaném telefonu OnePlus 9 RT a také se spekuluje, že jej výrobce představí už 15. října/októbra. Ovšem podle dalších předpokladů půjde jen na čínský a indický trh a s globálním uvedením tak prý počítat nemůžeme. A nemůžeme ani počítat s tím, že se letos na trh dostanou modely OnePlus 9T a OnePlus 9T Pro. Výrobce už totiž minulý měsíc potvrdil, že na nich nepracuje.

Dodejme i to, že OnePlus 9 RT má za sebou několik certifikací, ať už jde o čínskou 3C a nebo indickou BIS. Certifikací 3C prošel s kódovým označením MT2110 a se stejným označením nyní prošel i testy Geekbench. Je tedy pravděpodobné, že jej výrobce interně otestoval ještě před oficiálním představením. Z testovacího výpisu plyne, že telefon pohání osmi jádrový procesor Qualcomm s kódovým označením Lahaina, taktem 2,84 GHz a GPU Adreno 660. Jinými slovy jde o Snapdragon 888. Je to ale v rozporu s nedávnými předpoklady, že telefon bude vybaven procesorem Snapdragon 870.

Ať tak či tak, v testech Snapdragon 888 doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 11. V Single-Core testu získal OnePLus 9 RT 818 bodů a ve více jádrovém testu má skóre 3246 bodů. Více informací o parametrech výpis neuvádí, ale pojďme se podívat na to, co odhadují tipaři. Displej má pravděpodobně úhlopříčku 6,55 palce a je typu AMOLED. Obnovovací frekvence dosáhne na 120 Hz. Přední kamera má 16 MPix a u zadního fotoaparátu se očekávají 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix snímače. Baterie může mít 4500 mAh a podporu 65 W nabíjení. A v neposlední řadě se očekává i nadstavba Oxygen OS 12, což je nejnovější verze tohoto uživatelského rozhraní.