Asi už neexistuje jediný fanoušek mobilních technologií, který by nevěděl, že Huawei na tom není zrovna nejlépe. A asi také není nikdo, kdo by neznal důvody propadu kdysi věhlasného čínského výrobce. Samozřejmě jsou za tím primárně americké sankce a v druhé řadě i globální nedostatek čipů, který se ale stále dotýká valné většiny výrobců. Každopádně čínský trh drží Huawei nad vodou a díky tomu se jim letos podařilo vydat vlajkovou řadu P50. Série Mate je ale odložena na příští rok. Ve hře pro letošek je ale stále skládací telefon Huawei Mate V.

V segmentu skládacích telefonů se společnosti Huawei podařilo celkem slušně zabodovat na začátku roku. Představili totiž svůj už třetí skládací stroj Mate X2, který měl podobnou konstrukci jako skládací telefony Galaxy Fold. A v podstatě už loni se spekulovalo o tom, že v přípravách je i další skládací telefon s oblíbeným „véčkovým“ designem. V té době se na síti dokonce objevily renderovanné snímky Huawei Mate V, ale kdy a zda vůbec půjde na trh nikdo nevěděl. Nyní se ale začíná proslýchat, že chystaný „véčkový“ telefon výrobce představí do konce letošního roku, a to nejspíše v prosinci/decembri. A proto se o Huawei Mate V začíná opět mluvit.

TIpaři očekávají, že designem bude chystaný skládací telefon Huawei připomínat Galaxy Z Flip 3. Úhlopříčka vnitřního ohebného displeje prý má 6,8 palce a ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední kameu. Na zadním panelu je malá sekundární obrazovka s úhlopříčkou 1,35 palce. Na trh zřejmě půjdou dvě verze telefonu, které se liší v použitém procesoru. První je osazena Kirinem 9000 a druhá Snapdragonem 888. V obou případech ale nelze očekávat podporu 5G. A dodejme i to, že hlavní fotoaparát může mít tři snímače. Výše uvedené informace ale nejsou potvrzené, takže raději počkejme, co na to řekne Huawei.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.