Prý tento víkend prožíváme poslední slunečné a teplé dny letošního podzimu. To ovšem neplatí o naší pravidelné rubrice Vychytávky z Číny, která je tu za každého počasí. A ani dnes tomu není jinak a jako vždy vám nabízíme tři tipy na gadgety, které jsou praktické a zpravidla i docela levné.

Po minulém dílu seriálu Vychytávky z Číny, kdy jsme nesměle zabrousili mezi lifestylové produkty, dnes mrkneme na něco veskrze technicky zaměřeného. Podíváme se na řezačku kabelů a optických vláken, praktický sportovní pás na uchycení mobilu a přídavný mobilní modul mikroskopu.

Štípačka na kabely a optická vlákna

Netušíme jak často štípete kabely či optická vlákna, ale i kdyby to mělo být jednou za život, může dobře posloužit tato malá štípačka. Přeštípne či přeřízne silikátová optická vlákna s čistým průměrem 125 µm nebo vlákna s potahem o průměru 250 µm až 900 µm. Úhel řezu je nastavitelný v 16 krocích a výdrž řezací čepele je až 36000 řezů. Samotné ovládání je jednoduché pomocí jednoho tlačítka. Cena této štípačky po slevě klesla na 17,90 dolaru.

Sportovní pás na ruku

Pokud pravidelně pečujete o svou tělesnou schránku a běháte, asi pro vás není pás na ruku na upevnění telefonu žádnou novinkou. Jednoduše jej připevníte na paži a do něj upevníte telefon. Tento pás je ovšem variabilní, takže jej upevníte nejen kolem paže, ale i kolem zápěstí. Má originální design s otočnou hlavou pro upevnění telefonu. Jednu z částí hlavy přilepíte na telefon a přicvaknete ji do protikusu na pásu. Tento pás se hodí pro všechny telefony s velikostí displeje od 4,0 až po 7,9 palce. Po slevě pás stojí jen 3,51 dolaru.

Mikroskop na mobilu

Náš poslední tip opět souvisí s telefonem. Ti z vás, kteří holdují mobilní fotografii jistě znají různé přídavné objektivy, které umožní fotit makro fotky a nebo fungují jako teleobjektivy. A co takhle vyzkoušet i přídavný modul, který funguje jako mikroskop? Dá se jednoduše připevnit k hlavní kameře telefonu a zvětší snímaný objekt až 400×. Tím se váš telefon promění v mikroskop a detaily sledovaného objektu se zobrazí na displeji. Cena tohoto doplňku je možná o něco málo vyšší, ale i tak 23,39 dolaru není nijak drastických.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.