Fanoušci telefonů Motorola jistě vědí, že v portfoliu společnosti najdou několik produktových řad s různě drahými a vybavenými stroji. V poslední době Motorola poměrně výrazně rozšířila řadu Moto G, což je série pro telefony střední třídy. A nyní došlo i na nové stroje z řady Moto E, které mají základní parametry a proto jsou poměrně velmi levné. Nedávno se na trh dostal model Moto E20 a zřejmě už brzy na trhu uvítáme i telefon Moto E40.

O tom, že společnost Motorola připravuje další levný model Moto E40 jsme se přesvědčili před koncem září. Tehdy na něj upozornil známý a spolehlivý tipař @evleaks. Naznačil, že telefon má mírně vyšší specifikace než model Moto E20 s důrazem na displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, a to je u levných telefonů docela zajímavé. Nyní svůj původní tweet rozšířil o nové renderované obrázky, které odhalily design telefonu a několik dalších parametrů.

Odhadované parametry

Obrázky potvrdily 6,5 palcový displej s rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Dále je z renderů jasné, že hlavní fotoaparát je trojitý a spolu s LED bleskem leží v zaobleném obdélníkovém modulu. Kousek pod ním napravo je snímač otisků prstů s notoricky známým logem Motoroly. Tipaři odhadují, že primární 48 MPix senzor doplní dva 2 MPix snímače. Jde tedy o standard základní třídy. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a nad ní a pod ní jsou další tlačítka. Jedno z nich určitě slouží pro zapnutí a vypnutí telefonu, a to druhé může být vyhrazeno pro rychlé aktivování Google asistenta.

Dále očekáváme osmi jádrový procesor Unisoc T700 s až 4 GB operační paměti a až 64 GB interního úložiště. To bude možno dále rozšířit. Přední kamera má podle tipařů 8 MPix a telefonu prý nechybí ani určitá odolnost podle certifikace IP52. V rámci konektivity očekáváme podporu dvou SIM karet, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, USB-C a 3,5 mm audio jacku. Baterie může mít 4000 mAh nebo dokonce 5000 mAh, ale rychlé nabíjení se zřejmě konat nebude.