Fanoušci telefonů Motorola jistě vědí, že v portfoliu společnosti najdou několik produktových řad s různě drahými a vybavenými stroji. V poslední době Motorola poměrně výrazně rozšířila řadu Moto G, což je série pro telefony střední třídy. A nyní došlo i na nové stroje z řady Moto E, které mají základní parametry a proto jsou poměrně velmi levné. Nedávno se na trh dostal model Moto E20 a zřejmě už brzy na trhu uvítáme i telefon Moto E40.

O tom, že společnost Motorola připravuje další levný model Moto E40 jsme se přesvědčili před koncem září. Tehdy na něj upozornil známý a spolehlivý tipař @evleaks. Naznačil, že telefon má mírně vyšší specifikace než model Moto E20 s důrazem na displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, a to je u levných telefonů docela zajímavé. Nyní svůj původní tweet rozšířil o nové renderované obrázky, které odhalily design telefonu a několik dalších parametrů.

Odhadované parametry

Obrázky potvrdily 6,5 palcový displej s rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Dále je z renderů jasné, že hlavní fotoaparát je trojitý a spolu s LED bleskem leží v zaobleném obdélníkovém modulu. Kousek pod ním napravo je snímač otisků prstů s notoricky známým logem Motoroly. Tipaři odhadují, že primární 48 MPix senzor doplní dva 2 MPix snímače. Jde tedy o standard základní třídy. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a nad ní a pod ní jsou další tlačítka. Jedno z nich určitě slouží pro zapnutí a vypnutí telefonu, a to druhé může být vyhrazeno pro rychlé aktivování Google asistenta.

Dále očekáváme osmi jádrový procesor Unisoc T700 s až 4 GB operační paměti a až 64 GB interního úložiště. To bude možno dále rozšířit. Přední kamera má podle tipařů 8 MPix a telefonu prý nechybí ani určitá odolnost podle certifikace IP52. V rámci konektivity očekáváme podporu dvou SIM karet, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, GPS, USB-C a 3,5 mm audio jacku. Baterie může mít 4000 mAh nebo dokonce 5000 mAh, ale rychlé nabíjení se zřejmě konat nebude.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.