Nová vlajková řada Samsungů se představí někdy na začátku příštího roku a fandové už se tak pomalu začínají těšit. A snad se novinky povedou, protože bude potřeba zakrýt pachuť po zrušení Galaxy S21 FE. Tvůrci mají samozřejmě velké plány a očekávání, ale podle informací korejského serveru The Elec dojde i k určitému přeskupení výrobní strategie. Firma totiž očekává, že až 50-60 % prodaných kusů řady Galaxy S22 bude tvořit nejmenší a samozřejmě i nejlevnější model. Což je oproti minulým rokům poměrně zásadní posun.

Pro srovnání, v posledních dvou letech tvořily prodej základního modelu řady vždy jen zhruba 40 %. Poměry s výkonnějšími modely Plus a Ultra se měnily, ale základní řada byla vždy na stejných číslech. Samsung Galaxy S22 tak bude výjimečný a mnozí to přičítají návratu kompaktnějších telefonů na výsluní popularity. Novinka totiž bude mít „jen“ 6.1-palcový displej, který se ale bude skrývat v poměrně subtilním těle s dobrými rozměry. Osobně si ale spíše myslím, že roli hraje neustále se zvedající cena prémiovějších variant. Drtivé většině fandů tak bohatě bude stačit základní verze.

Samsung také koriguje odhady plánované produkce telefonů před samotným vydáním, které by se měly pohybovat kole 20 milionů kusů k dispozici. To je opět drobný krok zpět, protože letos zahájili s odhadem 26 milionů, který obratem zvedli na 30 milionů. Za snížením ale pravděpodobně nestojí ani tak obavy z nízkých prvotních prodejů, jako spíše dopad celosvětové krize s nedostatkem čipů. I pro giganta typu Samsungu je tak těžké zajistit si dostatečný přísun křemíkového bohatství. Alespoň mají oproti valné většině konkurence výhodu vlastních továren a produkčního řetězce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.