Dnes se vynořily velmi zajímavé spekulace ohledně chystané novinky z dílny čínského Xiaomi. Firma by podle všeho měla pracovat na vydání nového telefonu, který má disponovat 4K OLED displejem. Alespoň tomu nasvědčují zveřejněné certifikace čínské státní agentury TENAA. Prvenství v kategorii 4K displejů sice už patří hezkých pár let Sony a jejich řadě Z5 Premium, ale nikdy se nijak extra neprosadily. Přece jen rozdíl mezi high-end QHD a 4K rozlišením je pro drtivou většinu na pohled zcela minimální. A rozdíl ve spotřebě energie poměrně značný, zejména v době 120 Hz frekvencí.

Na TENAA se už objevily i údajné snímky tohoto nového telefonu, i když jsou poměrně tmavé. Designově vše vypadá v podstatě identicky jako nedávno představené čínské Xiaomi Civi a tak se množí dohady, že by mohlo jít o Xiaomi CC11 Pro. To je ale samozřejmě pouze spekulace a klidně se může jednat jen o jednu z dalších verzi právě řady Civi. Hlavním tahákem má ale určitě být 6.55-palcový OLED displej se 4K rozlišením, tedy 3840 x 2160 pixelů. A po zesvětlení certifikačních snímků je viditelný i „průstřel“ pro senzor selfie kamerky hezky uprostřed na ose telefonu.

Výbava by měla zahrnovat neznámý procesor taktovaný na 2.4 GHz, ale to nám mnoho nepoví. K dobru pak dostane až 16 GB RAM a 512 GB vnitřní paměti, stejně jako trojitý zadní fotoaparát a 4400 mAh kapacitu baterie. Rozměry 158.34×71.5×6.98 mm spolu se 166 g váhy jsou pak opět v podstatě identické se Xiaomi Civi. Zajímavostí je i přítomnost skeneru oční duhovky, který se v mobilním mainstreamu zatím příliš neprosadil. Viděli jsme jej třeba u Samsungu Galaxy S8, ale šlo spíše o epizodní roli.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.