Trh s různými nositelnostmi letos zažívá slušný vzestup. Není proto divu, že mnoho výrobců vsází na produkci TWS sluchátek a chytrých hodinek. Mezi nimi je i společnost Mobvoi, která stojí za výrobou hodinek TicWatch. Už na jaře Mobvoi představila několik modelů chytrých hodinek, za všechny jmenujme třeba model TicWatch Pro S. Nyní připravují rovnou tři nové modely, TicWatch Pro 3 Ultra, TicWatch GHT Plus a TicWatch GHT Pro.

Jak na tom budou chystané hodinky TicWatch s parametry a funkcemi odhalili pánové z XDA Developers, kteří se probrali aplikací Mobvoi ve verzi 4.3.0. Aplikace se objevila na Google Play a vývojáři zjistili, jaké nové funkce hodinky TicWatch Pro 3 Ultra a další dva modely řady GTH dostanou. Upozorňují ovšem na to, že ne všechny funkce nakonec výrobce musí do hodinek implementovat. Přesto se pojďme podívat, co bychom mohli v chystaných hodinkách TicWatch najít.

Nové pokročilé funkce

Aplikace odhalila, že výrobce připravil nové pokročilé funkce monitoringu srdce. Díky nim hodinky prý určí biologický věk srdce, nebo-li arteriální věk. Dále hodinky určí schopnost srdce dodávat okysličenou krev buňkám na základě výkonu těla. Stanoví i celkovou zátěž srdce v důsledku kornatění tepen. A v neposlední řadě funkce určí srdeční frekvenci metodou, která je údajně stejně přesná jako standardní EKG.

Všechna nasbíraná data jsou následně zahrnuta do takzvaného „Arty Score“ s bodovou stupnicí od nuly do 100. Skóre je pak rozděleno do čtyř kategorií podle bodového hodnocení a jednotlivé kategorie odkazují na to, jak dobrá či špatná naše srdeční frekvence je. Samozřejmě nejde o standardní zdravotnické metriky, které se běžně používají k odhalení srdečních chorob, ale jde spíš o metriky orientační. Mobvoi na těchto nových funkcích spolupracoval s australskou lékařskou společností AtCor Medical Inc. Z obrázků přiložených v aplikaci Mobvoi plyne, že hodinky mají na pravé hraně speciální senzor Heart Health, který po přiložení prstu provede odečet jednotlivých hodnot. Ovšem zatím je zřejmé, že tyto funkce bude podporovat minimálně jeden z modelů chystaných hodinek, a to TicWatch GTH Pro. Není známo, zda je výrobce nasadí i do dalších dvou modelů. A také není známo, kdy se hodinky objeví na trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.