Značce Honor se v posledních týdnech opravdu daří a povedlo se jí vyšplhat až na třetí příčku čínského žebříčku prodejů. Dělají tak radost šéfovi Georgi Zhao, který čerstvě naznačil plány na další útok na high-end kategorii mobilního trhu. A podle všeho by hlavní útočnou zbraní neměl být nikdo jiný, než nový člen designové řady Magic. Ten by se pod označením Honor Magic X měl objevit údajně ještě do konce roku a mělo by jít o ohebný telefon. Firma by tak vůbec poprvé vstoupila na toto pole a šla do přímého souboje s ještě nedávno mateřským Huawei.

Ostatně podle velmi dobře informovaného čínského tipstera by Honor Magic X měl být po designové stránce velmi podobný právě Huawei Mate X2. Údajně by se ale měl odlišovat nabídkou funkcí a vymožeností. Hlavní ohebný displej by měl být 8-palcový a přizvukovat by pak měl 6.5-palcový sekundární v zavřeném stavu. Dodavatelem panelů by měly být firmy BOE a Visionox a Honor prý pracuje i na vlastní verzi super tenkého ochranného skla. Jinak o výbavě telefonu není známé zhola nic, ale dají se předpokládat high-end parametry. A pokud se má představit do konce roku, tak se asi velmi brzy dozvíme více.

A když už jsme u novinek od Honoru, tak musíme zmínit i plánovaný Honor X20 Max. Ten potěší všechny příznivce mamutích rozměrů, protože nabídne 7.2-palcovou úhlopříčku FullHD+ displeje. Takže bez přehánění takový malý tablet v kapse. Kromě toho by měl také nabídnout čipset Mediatek Dimensity 1100 nebo 6000 mAh kapacitu baterie se 66W nabíjením. Solidní parametry, které by navíc nemusely nutně znamenat extra vysokou cenu. Fandové „lopat“ by tak měli zbystřit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.