Společnost HMD Global, která produkuje telefony Nokia zjevně vzdala honbu za prémiovými telefony. Ovšem o to víc se soustřední na stroje střední a nižší střední třídy. Aktuálně připravuje další cenově dostupný model s podporou 5G sítí a názvem Nokia G300 5G. Přestože dosud nevíme, kdy přesně tento nový telefon výrobce představí, na síti jsou už k vidění jeho renderované obrázky a také hlavní parametry.

Co se vzhledu telefonu Nokia G300 5G týče, nečekejme nějaké radikální odklonění od designové linie telefonů Nokia. A vlastně i některé z parametrů jsme už viděli i v jiných modelech této značky. Je to především procesor Snapdragon 480, který najdeme i u modelů Nokia X10, X20 a také u modelu G50. K dalším parametrům patří 6,57 palcový LCD displej s rozlišením 1600×720 pixelů a poměrem stran 20:9. Tedy opět poměrně hojně používaný formát obrazovky u telefonů Nokia.

Foto výbava zahrnuje trojitý hlavní fotoaparát uložený v kruhovém modulu. Najdeme zde primární 16 MPix snímač, dále 5 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač hloubky ostrosti. Přední kamera má 8 MPix. Díky těmto specifikacím fotoaparátů usuzujeme, že chystaný telefon Nokia G300 5G leží někde uprostřed mezi modely G10 a G20. Doplňme ještě kapacitu baterie, která je slušných 4470 mAh. Zda podporuje rychlé nabíjení není známo. A přidáme i kapacitu interního úložiště, které má 64 GB a lze jej dále rozšířit až na 1 TB. Operačním systémem je Android 11. A kolik by mohl tento telefon stát? Cenu tipaři zatím jen odhadují a předpokládají, že na se evropském trhu bude pohybovat mezi 160 až 270 euro. A to je docela velký rozptyl. Počkejme tedy s čím přijde výrobce. Nejbližší představovačku totiž plánuje na 6. října/októbra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.