Značka Infinix je v posledních měsících poměrně hodně vidět. Vše odstartovala informace, že pracuje na telefonu s podporou velmi rychlého 160 W nabíjení. Následovalo uvedení skvěle vypadajícího a našlapaného koncepčního telefonu Infinix Concept Phone 2021. A v polovině září/septembra jsme se dočkali uvedení několika telefonů řady Zero X.

Teď to vypadá, že Infinix připravuje další telefon, který tentokrát vyjde v řadě Note. A už se o něm na síti objevují první informace, které zveřejnily stránky XDA Developers. Chytaný telefon Note zřejmě nebude vlajkovým nebo prémiovým strojem, ale mohl by se stát nástupcem modelu Infinix Note 10 Pro ze začátku letošního roku. To zároveň znamená, že můžeme očekávat dobrý poměr cena/výkon. Pánové z XDA navíc zveřejnili i pár fotek, které nám nabízí náhled na design telefonu.

Infinix

Design chystaného telefonu

Zcela jednoduše řečeno, vzhled chystaného stroje vychází z designu modelu Note 10 Pro. Má obdélníkový modul hlavního fotoaparátu uložený v pravém horním rohu zadního panelu. Na pravé hraně leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Rozložení senzorů v modulu fotoaparátu naopak připomíná hlavní kameru nedávno představených telefonů řady Zero X. Nahoře je jeden velký senzor a pod ním tři menší snímače a LED blesk. Při podrobnějším pohledu můžeme zjistit, že primární senzor má rozlišení 64 MPix. Nechybí ani teleobjektiv s 30× digitálním zoomem.

Čelní panel má nám už dobře známý vzhled. Mírně širší boční rámečky kolem displeje a také širší brada. Ve středu horní části obrazovky je větší „díra“ pro přední kameru. Z rozsvíceného displeje se dá vyčíst, že obnovovací frekvence dosáhne až na 120 Hz. Je tu i možnost přepínání frekvence mezi 60 Hz a 120 Hz. Ale přepínání zřejmě není automatické a závisí na aktuálně spuštěné aplikaci. A vzhledem k tomu, že snímač otisků prstů najdeme na hraně, je pravděpodobné, že displej je typu LCD. Další parametry k dispozici nejsou, ale tipaři odhadují, že výrobce použije procesor Helio G96. A není ani jasné, zda jde o standardní verzi nebo další Pro verzi řady Note.