Značka Honor se po osamostatnění od Huawei pořádně rozmáchla. Za necelý rok se jí podařilo stát třetí nejprodávanější značkou na čínském trhu. Svůj nemalý podíl na tom jistě mělo i vydání telefonů řady Honor 50. V Číně se tyto telefony objevily v červnu/júni a už v té době zástupci Honoru naznačovali, že na globální trhy telefony pošlou ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Nyní už známe konkrétní termín, kdy se alespoň standardní Honor 50 podívá do Evropy. Představovačka je potvrzená na 26. října/októbra. PR oddělení značky Honor také potvrdilo, že debut telefonu proběhne ve Velké Británii a později se tento model dostane i na další evropské trhy. Mezi nimi by neměla chybět ani Česká republika a Slovensko. Dostupnost na těchto trzích upřesní Honor později. Cena standardního modelu s 8/128 GB na čínském trhu začíná na 2999 jüanech (zhruba 401 euro). Je pravděpodobné, že v Evropě bude cena mírně vyšší.

Pro ty, kteří si dělají zálusk na tento telefon v rychlosti shrneme jeho hlavní parametry. OLED displej má úhlopříčku 6,57 palce a obnovovací frekvenci 120 Hz. Na postu procesoru najdeme Snapdragon 778G s 8/12 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Energii dodává 4300 mAh baterie s 66 W nabíjením. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou Magic UI a nechybí ani podpora aplikací a služeb Google. Hlavním tahákem je slušná foto výbava, kdy hlavní fotoaparát tvoří 108 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix senzory. Přední kamera má 32 MPix.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.